Okuma Süresi 2 Dakika

Belgesiz com.tr Marka Tescili

Marka tescil hizmeti ile belgesiz bir şekilde sirketiniz.com.tr gibi com.tr uzantılı alan adı satın alabilirsiniz.

Neden Marka Tescili Yaptırmalıyım?
Marka tescili işletmelerin ürün ve hizmetlerini, kişilerin kimliklerini koruyan bir sistemdir. Marka tescili yapılarak ilgili marka veya kimliğin yasal olarak koruma altına alınması anlamına gelir. Sözcükler, sayılar, harfler, şekiller, ürünün şekli veya ambalajı ile bunların birlikte sunuluşları marka olarak değerlendirilir. Bu da tescilli bir markanın, hak sahibi olmayan bir kurum veya kişi tarafından kullanılması halinde, gerçek marka hakkı sahibi tarafından itiraz edilerek veya dava açılarak izinsiz kullanım ve haksız kazanç elde edilmemesi sağlanabilir.

Marka Tescilinin Avantajları Nelerdir?
Marka tescil, bir kuruluşa veya kişiye ait olan markanın tescil sırasında belirtilen logo/şeklin aynısı veya benzerinin, haksız kullanımı ve kazanç elde edilmesini yasal olarak engelleme hakkına sahip olmanızı sağlar. Günümüzde com.tr alan adı kaydı yapabilmek için ticari bir işletme veya marka tescili olma şartı aranır. Ticari işletme olmadan, com.tr alan adı kaydı yapmak, sadece marka tescil başvurusu yaparak mümkün olur ve alan adı kaydı yapabilmek için, marka tescil ön başvuru belgenizi iletmeniz yeterlidir.

Marka Tescil Belgesi Nasıl Alınır?
Markanızın tescil belgesini almak için öncelikle sitemiz üzerinden başvuru yapmanız gerekmekte. Daha sonra alınacak tescil kararı ile birlikte belge ödemesini gerçekleştirip marka tescil belgesine sahip olabilirsiniz. Marka tescil belgesini aldıktan sonra 10 yıl geçerlilik kazanmış olur ve tamamen korunursunuz.

Marka Tescil Kimler Yapabilir?
Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve diğer ülkelerin vatandaşları ayrım gösterilmeksizin Türkiye`de ve Uluslararası kayıt bürolarında tescil işlemi başlatabilirler. Tescil işlemleri tüm kişiler için aynıdır ve ücret değişikliği asla göstermez. Vekalet gerektiren işlemlerde gerekli bilgiyi uzmanlarımız sizinle paylaşacaktır.

Müşteri Paneli  / Destek Talebi
Telefon: 0850 304 9336
E-Posta: mail@unipasoft.com
Web Sitesi: unipasoft.com

Bir Cevap Yazın