Okuma Süresi 2 Dakika

Herkese merhaba UnipaBlog’a hoş geldin 🙂 Bu gün sizlerle birlikte

Nameserver nedir? Nasıl güncellenir?  konusunu ele alacağız.

Nameserver nedir?

Ad sunucusu olarak da bilinen nameserver Bilgisayar bilimlerinde ad sunucusu dizin hizmetinin tersi olarak, gelen sorgulara cevap veren bir ağ hizmeti sağlayan bir bilgisayar sunucusudur. Çoğu kez sayısal olan, kimlik tespiti yapan ya da adresleme bileşeni içeren bir iç sisteme insanın anlayabileceği bir tanımlayıcı eşlemesi yapar.

Nasıl güncellenir?

Müşteri panelinize girerek Alan Adı Yönetim panelinize erişin. Daha sonra nameserver (ad sunucusu)’ı düzenlemek istediğiniz alan adını seçin. Seçtiğiniz alan adında hosting sağlayıcınız tarafından size verilen nameserver adresini girin. İşte bu kadar 🙂

Bu işlemleri eksiksiz uyguladıktan sonra hosting sağlayıcınızda da bir problem yoksa web siteniz herkes tarafından erişime açılır. Bu işlemleri doğru bir şekilde yaptığınıza eminsiniz fakat sitenize hala erişim yapamıyorsanız hosting sağlayıcınız ile görüşmenizde fayda var.

UnipaSoft Nameserver Adresleri?

Hosting sağlayıcı olarak müşterilerimize en kaliteli ve kesintisiz hosting erişimi sunmayı hedefliyoruz. Bu konuda alt yapı donanımı ve yazılımlarla destekliyoruz. Hosting müşterilerimizin sitelerinin erişime açılması için UnipaSoft ‘un alt tarafta yer alan varsayılan nameserver (ad sunucuları) adreslerini kullanması gerekmektedir.

Plesk Web Hosting kullanan müşterilerimiz için nameserver adresleri.
ns1.unipasoft.com 
ns2.unipasoft.com 

cPanel Web Hosting kullanan müşterilerimiz için nameserver adresleri.
ns3.unipasoft.com
ns4.unipasoft.com

Olarak güncellemesi gerekmektedir. Herhangi bir sorun olması durumunda bizlerle buraya tıklayarak birebir müşteri desteği ile iletişim sağalabilirsiniz.

Müşteri Paneli  / Destek Talebi
Telefon: 0850 304 9336
E-Posta: mail@unipasoft.com
Web Sitesi: unipasoft.com

 

Bir Cevap Yazın